Inspire


Kursusest
Õpetajast
Viis Rütmi
Osalemisinfo

Kursusest

Üks süda, maandatud keha, viis rütmi
Berit Hague (Norra/Rootsi)
24. novembril Tallinnas
inglise keeles, tõlge eesti keelde


Sellal kui maailm on muutumas, vanad struktuurid lagunevad, uued pole veel paika loksunud – on meil vaja lubada end kanda oma kehadel ja kohtuda läbi südamete. Meie kehad on nii targad ja valmis meid toetama läbi kõige toimuva, kui me ainult anname võimaluse. Kui me seda lubame, tekib meis usaldus Elu vastu palju sügavamal tasandil, nagu ka ühendus Maaga, mis meid kannab. Meie südamed igatsevad avaneda armastusele ja austusele - andmiseks ja vastuvõtmiseks. Ja et tunda ühtekuuluvust. Meie südamed on meie hõimuga ühendatud. Meie südamed teavad, et me kõik kuulume kokku ühtse inim-perekonnana.
Ebakindluse aegadel on meil tarvis osata end maandada ning luua sidemeid inimeste vahel, et saaksime aidata üksteist siis, kui senikehtinud sotsiaalsed alustalad kõiguvad.
Meie tantsud sel õhtul peegeldavad kõike seda.

Kellele see kursus sobib?
Meestele ja naistele - nii neile, kes pole kunagi tantsinud, kui ka neile, kes on tantsinud kogu elu! Neile, kes tahavad elada elusamalt ja tunnetada kõige peenemaid nüansse, mida Elu pakub! Eelkõige neile, kes on mõistnud, et terviklikuks arenguks ei piisa ainult intelligentsetest teadmistest, sest suur osa sisemisest tarkusest ja kogemusest on peidus meie kehas. Jättes selle tähelepanuta, võib areng olla palju vaevalisem, sest me ei kasuta kogu seda potensiaali, mis meie jaoks on olemas. See lühike workshop annab veidi aimu sellest, kuidas tants võib aidata vabastada teed meie sisemise arukuse juurde, õpetades kuulama, kogema ja vastu võtma seda, mis kogu aeg on olnud meis olemas, aga milleni me pole ulatunud.

Viie Rütmi tantsimine ja läbi selle Elu lainetuse mõistmine-tunnetamine viib meid iseenesest ühendusse suurema usaldusega Elu loovate protsesside vastu. See rõõm ja vabadus, mida tantsus kogeme, aitab meil üle saada teekonnal tekkivatest hirmudest, annab võimaluse jääda autentseks ka oma varjatumaid tundeid väljendades ning seeläbi avastada, kes me tõeliselt oleme.

Tantsija sinus aktsepteerib sind alati sellisena, nagu oled, juhtides sind liikumise lainest lainesse ning valmistab sind ette Elu uuteks võimalusteks. Me tantsime, et saada kontakt oma sügavaima olemusega, et väljendada seda, mis meie sees vajab väljendamist. Me tantsime, et jagada end tantsus teistega –meie hõimuga.
Pole tähtis, kes sa oled oma vanuselt, kehaehituselt või taustalt – sinus elab loov tantsija, sinu eluenergia. Anna talle kuju, väljendus ja ruum ja sa üllatad ja inspireerid iseennast!

NB! see kursus on hea võimalus tulla asja vaatama-kogema ka neil, kes kaaluvad osalemist Beriti 2012 aasta jätkukoolitusel !

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale