Inspire


Kursuse kirjeldus
Õpetajast
Raamat
Artiklid
Osalemisinfo
Arvamused varasemast
2011a kursuse tagasiside

Kursuse kirjeldus

"Seks - kiirtee jumala juurde" II osa
Johan Ekenberg (Rootsi)
22.-24. aprillil 2011
Nelijärvel

kursus on inglise keeles, tõlge eesti keelde

…mis jumal?! Mida on jumalal seksiga pistmist? Religiooni seisukohast vaadates on need kaks nähtust teineteisest valgusaastate kaugusel! See on enamasti esimene reaktsioon seda veidrat kursuse nime lugedes.  Ei, Johan ei ole religioosne ega oota seda ka sinult. Samas on temas sügav USK, et seks pole lihtsalt seks, mehaaniline eesmärgipärane tegevus, vaid elu ilusaim kingitus, mida inimesed võivad kogeda ja teineteisega jagada. Sellest kogemisest tärkab midagi hoopis suuremat, midagi, mida tavateadvuse seisukohalt on raske seletada. Seletada neile, kellel endal taoline kogemus puudub. Selles peitubki jumalus.  

Huvitav on see, et kuigi meie, eestlased, ei pea end suuremas enamuses nö usklikeks, on meis ometi aastasadade jooksul sügavalt juurdunud arusaam patusest kehast. Alateadlikult tunneme häbi tema vajaduste, ihade ja reaktsioonide pärast. Treenime end lapsepõlvest peale vähem tundma ja rohkem kontrollima, kuni üleüldise halvava tuimuseni.
Johan esitab meile väljakutse vaadata maailma ilma selle väljamõeldud patukompleksita. Kogeda, kui imeline võib olla elu vahetu, ausa, spontaanse, uudishimuliku, avatud ja ekperimenteerivana. Sul on võimalus, mitte kohustus. Hiljem võib oma kesta jälle ümber tõmmata, kui see on sinu valik. Keegi ei saa sellest teada.

Uutele ja vanadele huvilistele
Johan oma Kiirtee seminari Eestis korraldanud alates 2005 aastast. Nüüd on võimalus teha järgmine samm, ennast kõrvalt vaadata ning küsida, kas on veel midagi avastada? Kas minus on alles see avatus, millega kursuselt lahkusin? Kas ma olen oma elu elusamalt elanud? Millised isiklikud unistused on veel täitumata? Kas ma oskan olla üks oma partneriga ilma iseend (lõplikult) kaotamata?
Ootame kursusele ka uusi huvilisi, kes pole veel Johani seminaridel käinud.  Kui otsustad tulla, siis tuleks kasuks, kui juba tunned end enam-vähem mugavalt oma kehas, oskad end teadlikult lõdvestada, sõna „seks” ei pane sind punastama ning oled veidigi sina peal oma vajaduste ja tunnetega. Keegi ei eelda, et oleksid „valmis” ja täiuslik, küll oleks abi avatud meelest ja soovist kogeda, järeldusi teha ja edasi liikuda.

Mida oodata?
Need, kes on Johan Ekenbergi kursusel varem osalenud teavad, et see on laiemalt võttes elust, armastusest, suhetest, vajadustest ja rahulolust. Ja alles siis seksist. Sest tee iseenda, teise inimese ja naudingutpakkuva seksuaaleluni käib ainult läbi südame - teist võimalust ei ole. Suutmata-oskamata-julgemata oma südant avada kogeme elu ja seda, mis elul on meile pakkuda poolikult, mustvalgena.

Tegemist ei ole teraapiaga! See on ”treeninglaager” inimestele, kes soovivad ise olla oma elulaeva kaptenid – ka suhetes ja seksuaalsuhetes. Johani eesmärgiks on äratada mõistmist ja usaldust, et tunnete ja tunnetamise kaudu on võimalik jõuda sügavama armastuse, naudingu ja müstika tajumiseni. Hirmudest ja mitte-piisav-olemise tunnetest loobudes on võimalik saada kontakt iseenda – ja teise inimese - ainukordsuse ja erilisusega.

Sina ise valid, mil määral soovid teiste kursuslastega lähedane olla. Sind ei sunnita millekski, sind ei püüta „terveks ravida” ja sul ei ole vaja ületada oma piire, kui sa ei taha. Tööd iseendaga saab teha ainult usalduslikus õhkkonnas, kus valitseb turvalisus ja aktsepteerimine. Seda on võimalik teha väga intiimselt või pealiskaudselt – igaühel on võimalus seda mõjutada ning ühtlasi valida ka endale sobiv osalemise tasand.  

Mõned märksõnad:
* õpime tunnetama ja edasi andma seda erilist energiat, mida Johan nimetab olemuseks, tuumaks
* kuidas saab seksist energiatants füüsilise manipuleerimise asemel
* ”kõrgema taseme” seksi müstika
* partneri keha ja reaktsioonide lugemine
* üheks saamine, üks olemine
* liikumine, hingamine, hääl – 3 ust seksuaalsuse sügavamaks kogemiseks
* harjutamine teeb meistriks

Kui sa otsustad tulla, siis pead olema vähemalt 18-aastane. Kursuse ajal ei ole lubatud uimastavate ainete kasutamine (k.a alkohol). Ära tule selleks, et jälgida-arvustada teisi või leida grupist uut partnerit!  Tule mõttega, et soovid avastada iseenda unikaalset energiat, mida oma partneriga jagada. Sa võiksid olla valmis viibima pisarate, armastuse ja naeru õhkonnas! 
Tule, et avastada väärtuslikeim aare – iseend ja oma tee selle juurde, mida osad inimesed nimetavad jumalaks.

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale