Inspire


Kursuse kirjeldus
Õpetajast
Aeg, koht, hind
Kursuse pildid
Artikkel

Kursuse kirjeldus

Hingamine, suhted, suhtlemine
Bo Wahlström (Rootsi)
Tallinnas, 30.04.-01.05. 2006 hotellis Ecoland (Mähel)
kursus on inglise keeles, tõlkega eesti keelde

“Maailma päästmine oleks nii lihtne, kui seal ei oleks kõiki neid inimesi!” See väike tobe lause võtab hästi kokku selle, kui suurt väljakutset suhted võivad esitada. Sa oled pidevas kokkupuutes teiste inimestega ja see mõjutab sind. See ei ole probleem. Kuid see, kuidas sa neisse kohtumistesse suhtud, mida teed või tegemata jätad paneb paika, kas tunned end rikastatuna või häirituna, jõulisemana või nõrgestatuna.
”Meil oleks nii hea suhe, kui sa lõpetaksid mulle projitseerimise (= enda probleemide nägemise minus)!” Mis toimub meie alateadvuses, kuidas me peegeldame teisi ja kuidas kanname teistele üle omi tundeid – sellele tasub tähelepanu pöörata. Paraku paljud inimesed, kes on sellest midagi õppinud, kasutavad oma võimu kurjasti ära, laskudes viljatutesse võimuvõitlustesse, selle asemel, et nautida paremaid suhteid.
”Suhtlemine on suhetele sama, mis inimesele hingamine”. Olles tõeliselt intiimses suhtes, võid avastada end igatsemas suurema isikliku sõltumatuse järele ja vastupidi – olles üksi, unistamas oma sugulashingest ja elu armastusest. Võtmeks on TASAKAAL, mida ei pruugi koheselt saavutada – pigem on see pidev teadvelolek oma vajadustest, oskus neid väljendada ja soov kuulata ennast ja partnerit.

Sellel kursusel vaatleme sügavuti neid jõude, mis mõjutavad suhteid ja suhtlemist. Armastavaid suhteid ja pealiskaudseid suhteid. Mis neid eristab? Armastajad, sõbrad, kolleegid, kliendid, vanemad, lapsed – kõigi nende suhted võivad olla veelgi paremad ja areneda läbi väljakutsete ja kogemuste.
Kursust läbivaks jooneks on muidugi vabastav hingamine, mis aitab kaasa emotsioonide lõdvestamisele ja uute vaatenurkade leidmisele.

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale