Inspire


Kursuse kirjeldus
Õpetajast
Aeg, koht, hind
Artikkel
Osalejate arvamused

Kursuse kirjeldus

"Kriis: trauma või areng?"
Bo Wahlström (Rootsi)
14.-16. märtsil 2008, Ruunaveres
inglise keeles, tõlge eesti keelde

Meie elu lahutamatuks osaks on erinevad psühholoogilised kriisiolukorrad. Kriis võib olla intensiivne ja liikumapanev sisemise arengu motivaator, aga samahästi võib kriisist saada alguse destruktiivne ja pikaajaline emotsionaalne invaliidsus. Meie sotsiaalset ja kultuurilist ajalugu on sajandite vältel läbinud kontrollimatud sündmused nagu epideemiad, surm ja keskkonna katastroofid. Inimesed on neist rasketest aegadest läbi tulnud kas murdudes või tugavamaks muutudes. Tänapäev pakub lisaks hulga ”moodsaid” väljakutseid.
Mis on need faktorid, mis määravad ära, kas kriis viib arengule või saab sellest emotsionaalse trauma allikas? Mida me saame teha selleks, et pöörata kriis arenguks ja vältida traumat? Mõistes, et kriis on elu loomulik koostisosa, hakkame neid eluperioode ja –sündmusi aktsepteerima ning loome enda jaoks hulga tervislikke, edasiviivaid psühholoogilisi strateegiaid, mis aitavad meil ühtlasi isiksustena areneda. See workshop püüab vastata ülaltoodud küsimustele, aga lisaks sellele esitada sulle väljakutse su isiklike sisevastuolude uurimiseks, tunnetamiseks, murdmiseks, ümberpööramiseks.
Lisaks muudele abivahenditele selle teema käsitlemisel kasutame teadlikku ehk vabastavat hingamist, mis on suurepärane meetod nendeks aegadeks, kui intellektuaalsest teadmisest ja jõuvarudest kipub väheks jääma.   
   
   
   

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale