Inspire


Õpetajast
Kursuse kirjeldus
Aeg, koht, hind
Kursuse pildid

Õpetajast

"Saa tuttavaks iseendaga! Allisiksused ja kuidas nendega suhelda"
Gunnel Minett (Inglismaa)
13. augustil 2006 kell 10-17.00
Tallinnas, Dzingli hotellis (Männiku tee 89)
inglise keeles, tõlkega eesti keelde


Gunnel Minett on rootslane, kes on aastaid elanud ja elab ka praegu Inglismaal. Ta on lõpetanud Stockholmi Ülikooli psühholoogina ja saanud oma algteadmised ja kogemused hingamisteraapiast Leonard Orr’i (jt) juures 1980-82 aastal. Sellest alates on Gunnel juhtinud hingamisteraapia gruppe ja võtnud vastu erakliente nii Rootsis kui Inglismaal. Seda kuni 1995 aastani, mil Gunnelist sai IBF’i (International Breathwork Foundation) üldsekretär, mil ta ajapuudusel lõpetas eraklientide vastuvõtu.

Kui ta 1998 aastal IBF’i sekretäri kohast loobus, ei tundunud tagasipöördumine hingamisteraapia traditsiooniliste vormide juurde enam nii huvitav ning ta suunas oma tähelepanu hingamisala edasisele arendamisele ja uurimisele.

Ka oma isiklikus elus on Gunnel liikunud psühhoteraapialt pigem vaimsuse ja spirituaalsuse temaatikale, nähes ka hingamisteraapiat pigem kui spirituaalset/transpersonaalset kui psühhoteraapilist vahendit. Üks peamisi põhjuseid selleks oli kohtumine Haidakhan Baba’ga Indias 1981-82 aastal, mis oluliselt mõjutas tema elukäiku, eluvaadet ja vaimsuse mõistmist.

1989. aastal kirjutas ta oma esimese raamatu “Hingamine ja vaimsus. Vabastav hingamine kui tervendusmeetod” (Breath and Spirit. Rebirthing as a Healing Technique”), eesmärgiga näidata hingamist laiemas kontekstis kui siiani seda oli tehtud. Tema teine raamat, “Väljahingamine – ülevaade teadlikust hingamisest” (“Exhale – An Overview of Breathwork””) katab sarnaseid teemasid, kuigi seekord keskendub ta oma raamatus hingamisele üldisemalt. Raamat ilmus Inglismaal oktoobris 2004 aastal, eesti keeles 2006 aasta juulikuus.
Lisaks on Gunnel õppinud unenägude tõlgendamist Cambridge Ülikoolis, ta on Cambridge Jungiaanide Ühenduse liige alates 1995 aastast ja tegutsenud sestsaadik aktiivselt ka unenägude tõlgendamise valdkonnas.

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele




Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale