Inspire


Üritusest
Õpetajast
Osalemisinfo

Üritusest

Paar aastat tagasi ülimenukaks osutunud tantsuüritus tuleb taas!

Dance eXplosion
(eesti k. plahvatus) on ekperimentaalne ja väljendusrikas liikumiselamus, kuhu on oodatud kõik, kes naudivad tantsu ja ka need, kes seda veel ei tee! Oma keha ja oma tantsu avastamine läbi liikumise on garanteeritult õnnestav kogemus igale osalejale!  

Selle sessiooni ajal läbime rännaku, mis kulgeb nagu lookleval teel või lainel. Rännak algab vaoshoitult ja läheb järjest kiiremaks ja jõulisemaks, intensiivsus kasvab – kuni jõuame kulminatsiooni - plahvatuseni. Seejärel laseme lainel pehmelt tagasi randa veereda, lõdvestudes, rahunedes…. leides oma sisemise tasakaalu.

Selle tantsusessiooni eesmärk on igaühe jaoks erinev. Kõik tegelevad mingi isikliku teemaga, mis on temas elus ja mida soovitakse käsitleda. Eesmärk võib olla mingi uskumuse tugevdamine iseendas, pühendades sellele iga liigutuse kuni kulminatsioonini, misjärel toimub integratsioon. Või keskenduda millegile, mida soovid vabastada, lahti lasta, millegile, mida oled endaga kaasas kandnud liiga kaua. Iga rütmi, iga heli ja liigutusega tunnetad vabanemist ja meeldivat tühjust, mis saab täituda uute võimalustega. 

Seda tantsu saab võtta ka lihtsalt lõdvestumisvõimalusena, tundmaks rõõmu vabast liikumisest, millele ei ole seatud piire ega reegleid. Võimalusena kaotada ennast muusika voolamisse, järgides oma impulsse ning sisemist juhtimist, mis suunab sind ühtsuse ja terviklikkuse poole. Vaja pole oskusi ega teadmisi, sest su keha teab, milline on SINU tants. Sa leiad selle, kui liigutad oma JALGU, millest algabki tants, mis haarab iseenesest kogu sinu olemuse. 

eXplosion on rännak, mida me läbime grupina, alustades üheskoos ja toetades üksteist õhkonna ja oma tantsu loomisel. Sellegipoolest, kui muusika algab, siis me eraldume selles tervikus ja leiame iseenda individuaalsed protsessid, saatjaks grupi turvaline taust.

eXplosion ei ole samal nädalavahetusel toimuva workshopi ”ametlik” osa, samas sellel osalemine tugevdab ja annab lisaväärtust teemadele, millega workshopil tegeleme.

Ole sina ise – lihtsalt tantsi!
eXplosion on inspireeritud Viie Rütmi Tantsudest.
eXplosionile on oodatud ka
need  huvilised, kes samal nädalavahetusel toimuval Michali kursusel ei osale.
 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale