Inspire


Kursuse kirjeldus
Õpetajast
Aeg, koht, hind
Pildid kursusest

Kursuse kirjeldus

"Kuidas mõista oma meelt, kuidas sellega suhelda?"

Vabastava hingamise -alane workshop
10. aprillil 2005, Tallinnas Dzingli hotellis

Gunnel Minett (Inglismaa)
Inglise keeles, tõlkega Eesti keelde

Tervendamise valdkonnas on hästi teada fakt, et mida tõhusamalt me suudame veenda oma meelt selles, et tõesti soovime saavutada seda, mida soovime saavutada (näiteks tervenemist), seda efektiivsemalt teeb meie meel selle eesmärgi saavutamiseks meie kehaga koostööd. See tähendab, et eesmärgi kiireimaks saavutamiseks oleks vaja üheaegselt rakendada nii parem kui vasak ajupoolkera. Seepärast ongi hingamisteraapia toimemehhanismi mõistmisel tervenemisprotsessis sama oluline roll kui näiteks spirituaalsetel kogemustel. Paraku jääb see tihti teenimatult fookusest välja, kuna süvenemine hingamise toimemehhanismi on palju vähem glamuurne ja erutav kui parema ajupoolkera juhitavad ja/või emotsionaalsed kogemused, mida hingamisseanss esile kutsub.

Teine samaväärselt oluline aspekt on õppida mõistma ja adekvaatselt tõlgendama hingamise ajal teadvusesse tõusnud kujundeid ja kogemusi. Peale seanssi sellest rääkides – nagu on tavaks hingamise-alastes töötubades – võib juhtuda, et me ”saastame” oma spontaanseid tõlgendusi kaasates liiga suurel määral oma ego ja analüüsimist.
Hingamisseansil saadud kogemused, samamoodi kui unenäodki võivad olla pärit meie sügavaimast alateadvusest või/ja meie varasematest (unustatud) eluperioodidest (k.a pre-verbaalne ajajärk). Alateadvus kasutab meiega suhtlemiseks sümbolite ja kujunditega rikastatud keelt, mille mõistmiseks on vaja pöörata sellele täit tähelepanu. Ainult avatud meel ja eelarvamustevaba suhtumine aitavad meil täielikult ja õigesti mõista alateadvuse varjatud sõnumeid.

Selle ühepäevase töötoa eesmärgiks on pakkuda nii argumenteeritud intellektuaalset teavet (mis meeldib meie vasakule ajupoolkerale!), nagu näiteks seda, kuidas aju töötab, kui ka mõningaid baasprintsiipe selle kohta, kuidas tõlgendada hingamispraktikate ajal esile tõusnud kogemusi (põhineb Jungi unenäo-teooria tõlgendusel). 

Ühtlasi räägime Kolmikaju konseptsioonist: kuidas tekivad psühholoogilised probleemid ja kuidas neid tervendada hingamise abil. Käsitleme põhiprintsiipe, kuidas SALVESTADA oma hingamisseansil kogetud läbielamisi ja kogemusi ning teeme mõned harjutused alateadvuse sümbolite ja keele mõistmiseks. Sümbolite, arheotüüpide ja detailide lahtimõtestamine muudab alateadvuse sõnumid meile arusaadavaks.

Teoreetilisele osale järgneb 1 tunni pikkune hingamissessioon grupis, taustaks muusika, mis aitab luua kontakti alateadvusega. Hingamissessioon on väga õrn ja ei eelda varasemat kokkupuudet hingamisega ega täiendavat toetust.
Lõpetuseks kasutame neidsamu tõlgendamismeetodeid, mida eelnevalt käsitlesime, analüüsimaks hingamise ajal esiletõusnud kogemusi ja tundeid.

Samas tutvustab Gunnel oma uut raamatut:
"Exhale: An Overview of Breathwork" ("Väljahingamine: ülevaade hingamisteraapiast")
Selles raamatus annab ta ülevaate erinevatest hingamismeetoditest ja muudest hingamist oluliseks pidavatest tehnikatest (nt jooga ja tai chi), võrdleb Lääne ja Ida hingamisalaseid uuringuid, tuvustab lihtsamaid hingamisharjutusi jne. See on suurepärane raamat neile, kes soovivad hingamisest kui efektiivsest eneseabi meetodist enamat teada. Raamat on heaks töövahendiks ka kõigile hingamisõpetajatele.

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale