Inspire


...jumal??
Kursusest
Õpetajast
Osalemine
Raamat
Artiklid
Osalejate arvamused

...jumal??

…mis jumal?! Mida on jumalal seksiga pistmist? Religiooni seisukohast vaadates on need kaks nähtust teineteisest valgusaastate kaugusel! See on enamasti esimene reaktsioon seda veidrat kursuse nime lugedes.  Ei, Johan ei ole religioosne ega oota seda ka sinult. Samas on temas sügav USK, et seks pole lihtsalt seks, mehaaniline eesmärgipärane tegevus, vaid elu ilusaim kingitus, mida inimesed võivad kogeda ja teineteisega jagada. Sellest kogemisest tärkab midagi hoopis suuremat, midagi, mida tavateadvuse seisukohalt on raske seletada. Seletada neile, kellel endal taoline kogemus puudub. Selles peitubki jumalus.  

Huvitav on see, et kuigi meie, eestlased, ei pea end suuremas enamuses nö usklikeks, on meis ometi aastasadade jooksul sügavalt juurdunud arusaam patusest kehast. Alateadlikult tunneme häbi tema vajaduste, ihade ja reaktsioonide pärast. Treenime end lapsepõlvest peale vähem tundma ja rohkem kontrollima, kuni üleüldise halvava tuimuseni.
Johan esitab meile väljakutse vaadata maailma ilma selle väljamõeldud patukompleksita. Kogeda, kui imeline võib olla elu vahetu, ausa, spontaanse, uudishimuliku, avatud ja ekperimenteerivana. Sul on võimalus, mitte kohustus. Hiljem võib oma kesta jälle ümber tõmmata, kui see on sinu valik. Keegi ei saa sellest teada.

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale