Inspire


Kursuse sisu
Õpetaja
Aeg, koht, hind
Kursuse pildid

Kursuse sisu

“Jõud, enesehinnang ja hingamine” 03.-06.aprillil 2003

Seekordne kursus on kahes osas:

03. aprillil on SUPERVISIOONI KURSUS, kuhu ootame kõiki neid, kes töötavad hingamisterapeutidena või kogenud “hingajaid”, kes soovivad enamat teada hingamisseansi protsessist, selle toetamisest ja juhendamisest.  Vaatame lähedalt hingamisseansi juhtimise dünaamikat, veel enam – võimalusi ja kitsaskohti professionaalse kliendisuhte ülesehitamisel.  Võtame aega nii küsimuste jaoks, kui ka Teie olemasolevate kliendisuhete kommenteerimiseks ja peegeldamiseks. Samuti  hingamisharjutuste tarvis.

Teine osa, “Jõud, enesehinnang ja hingamine” 04.-06. aprillil, on avatud kõigile hingamishuvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele.

Bo tutvustab põhikursuse teemat järgnevalt:
“Enesehinnang on inimloomuse üks baasväärtusi. Sellisena mõjutab ta paljusid teisi inimlikke kalduvusi ja suundumusi, nagu võimet öelda “ei”, oskust piire seada, astuda enda eest välja, kui tarvis, olla iseenda suhtes sõbralikult meelestatud ka siis, kui elu esitab keerulisi väljakutseid, tunda oma vajadusi ja end piisavalt väärtustada, et neid vajadusi ka täita jne. 

“Jõud” ja “võim” on alati olnud mõisted, mis tekitavad hulgaliselt emotsioone. Neid seostatakse tihtipeale kellegi allasurumise või väärkohtlemisega.  Vaatamata tõlgendusele  on mõlemad  meist igaühes olemas.  Vähemal või rohkemal määral. 

Hingamisterapeudi jaoks on fantastiline tõsiasi, et isiklikku jõudu on võimalik suurendada hingamise teadustatud ja teadliku kasutamise abil.  Aga siiski jääb küsimus – kuidas kasutada seda looval viisil?  Oma jõu kasutamata jätmine on kahtlemata üks näide jõu väärkasutusest, ja sellegipoolest paljud armastusväärsed inimesed loobuvad oma jõust selle nimel, et taolise väärkasutamisega isegi kaudselt mitte kokku puutuda.  See ongi tõenäoliselt loonud olukorra, mis praegu valitseb – maailmas on nii palju allasurutud headust, millest meie planeet osa ei saa.  Milline raiskamine!

Selles 3-päevases workshopis tõstame need teemad teadvustamise valgusse.  Kui sa soovid vaadata lähemalt, milline on sinu enesehinnangu tase ja kuidas on see seotud sinu jõuga, siis see kursus võib sulle kasuks tulla.  Hingamissessioonid on muidugi kursuse loomulikuks osaks, nagu ka õppimine üksteiselt turvalises keskkonnas.”

Tões, lihtsuses ja armastuses,
Bo Wahlström 

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale