Inspire


Kursusest
Õpetajast
Aeg, koht, hind
Artikkel

Kursusest

"Hingamine ja vaimsus"
26.-27. septembril Tallinnas

Bo Wahlström (Rootsi)
kursus on inglise keeles, tõlge eesti keelde


Selle kursuse teema sündis minu (st, korraldaja) peas ühel järjekordsel ülipõneval vestlusel Bo'ga. Bo on viimase 25 aasta jooksul regulaarselt Indiat külastanud, seal lühemat või pikemat aega elanud, reisinud ja suhelnud äärmiselt eriliste India inimestega. Tema lood nendest kohtumistest on sedavõrd uskumatud, et kellegi teise käest midagi sellist kuuldes ma kindlasti kahtleks. See on niivõrd teistsugune maailm ja maailmapilt, mille seedimine nõuab eelarvamuste puudumist ja avaramat käsitlusvõimet. Aga need ivad, mida olen Bo lugusid kuulates enda jaoks välja noppinud, on enam kui väärtuslikud. Sealsete meistrite oskused ja õpetused lähevad kaugelt sügavamale läänemaailmas juurdunud pealispindsusest. Õpetatakse kogemuste andmise kaudu, hellitamata ja järeleandmatult - järelduste tegemine on õpilase asi ja vastutus. Õppimine ei ole sund, vaid võimalus. Vaba valik.    

Ühesõnaga - meie viimasel kohtumisel, vaimustatuna järjekordsest ahaa-elamusest nõudsin resoluutselt, et sellest teemast sünniks kursus - et rohkem inimesi saaks aimu ja inspiratsiooni selle imelise maailma mitmetahulisusest. Ja sellest, kuidas seda kõike meie maailma sobitada ja kasutada.

Sel aastal taas mitu kuud Indias viibides Bo seda kursust kavandaski ning saatis sellised mõtted:
Oma hingamismustrite teadlik muutmine on inimese jaoks alati olnud võimaluseks reaalsusest uue perspektiivi saamiseks ja vaimsete ning transpersonaalsete kogemuste ammutamiseks. Siiski, küsimus, kuidas saavutada tasakaal ja sotsiaalne toimetulek igapäevamaailmas jääb endiselt õhku, kuivõrd vastus on individuaalne ja peitub igas üksikus inimeses. Vaimse maailma võimalused on lõputud ning sinna võib kergesti põgeneda igava ja stressitekitava igapäevaelu eest, tekitades nii lõhe oma isiksuses. See lõhe ei kao enne, kui leiame viisi muuta vaimsus oma argielu osaks, andes sellele praktilise väärtuse. Nii tervendame seda kahesust endas ja saame terviklikuks. Mitte miski pole sellest tähtsam meie kiireltmuutuvas maailmas. Ja hingamismeetodid pakuvad endiselt üht kõige võimsamat vahendit integreerimisel ja tervendamisel.  Kursusel proovime-tutvustame samuti erinevaid hingamisviise nii teoorias kui praktikas.
Bo lisab: "Olles 30-aastat vaimsel teel käia, olen kõige huvitavamad õpetused saanud neilt meistritelt, kellel on õnnestunud teooriat ja oma õpetust igapäevaellu juurutada. Seepärast on nende imeliste õpetajate lugude jagamine samuti osa sellest workshopist, kuna nende elud jätkuvalt inspireerivad kõiki vaimseid otsijaid".    

Olen Bo'd juba 10 aastat tundnud ja saan öelda, et see, mida ta eespool mainib vaimsete meistrite kohta, kehtib paljuski tema enda puhul. Kõik need aastad on ta otsinud ja leidnud võimalusi, kuidas vaimset tarkust argielus rakendada. Olles suurte teadmiste, intuitsiooni ja tunnetusega vaimses valdkonnas, on Bo ometi meeldivalt kahe jalaga maa peal, mis teeb temaga suhtlemise ja temalt õppimise lihtsaks ka suurematele skeptikutele.  

Vt. ka Bo Wahlströmi 1-päevase kursuse (25. septembril)  "Enesehinnang, meie väärtuslik sisemine abiline" kohta siit


NB!
24.09. kell 18.00 toimub Bo Wahlströmi loeng neile, kes on huvitatud või juba töötavad klientidega tervendamise eesmärgil (Tallinn, Kotka 26, Holistilise Teraapia Instituudi saal, viimane korrus). 
Selle loengu lisainfo ja registreerimine vaata siit

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale