Inspire


Ülevaatlikult
Kursuse kirjeldus
Õpetajast
Aeg, koht, hind

Ülevaatlikult

"Tule koomast välja! Kaassõltuvusest vabaks" 
Alateema: "Säilita rahu ja ela edasi!"
David Parker (Inglismaa)
12.-14. juunil 2009
Pärnus
Kursus on inglise keeles, tõlge eesti keelde


David Parker on Eestis käinud alates 2004 aastast, teinud siin hulga seminare ja tundub, et tal on ikka veel midagi meile öelda! Veel enam, näib, et tema sõnumit kuulatakse järjest innukamalt, sest lõpuks ometi hakkab ka eestlaste teadvusesse jõudma arusaam sõltuvustemaatika keerukusest ja mitmetahulisusest. Ka sellest, et enda ja oma lähedaste aitamiseks ei piisa ainult tahtejõust, vaja on mõista selle probleemi tekkepõhjuseid.

Me kasutame taas ”12 sammu programmi” ja laiendame seda - tundub, et see on ammendamatu tarkuse allikas!
“12 sammu programm on efektiivne ja ainukordne tee iseenda tervendamiseks. Ma olen jõudnud äratundmiseni, et 12 sammu käsitlusviis on üks peamisi vaimseid võimalusi tänapäeva maailmas. See on juhtinud rohkem inimesi nende sisemaailma juurde kui mis iganes teine allikas”  (SHAKTI GAWAIN – raamatute “Creative Visualisation”, “Living in the Light”, “The Path of Transformation”, “Return to the Garden”, “Awakening, The 4 levels of Healing”, “Developing Intuition”, “Creating True Prosperity” autor).

David on pühendunud ja tähelepanelik õpetaja, kelle vaieldamatuks lisaväärtuseks on ehe inglise huumor, mis ei lase tõsiste teemade käsitlemisel liiga süngeks muutuda. Kindlasti pole vähetähtis ka see, et üritame grupi suuruse hoida optimaalse, st et igaühele jaguks ruumi, aega ja tähelepanu.

Seega, olete oodatud end avastama Davidi leebel juhtimisel!
Võite lehitseda ka Davidi eelmiste kursuste kirjeldusi ja osalejate arvamusi (vt. "Toimunud kursused" alt).

SELGITUSEKS: mõiste ”kaassõltuvus” hõlmab moodsas maailmas kõige erinevamaid ja eriskummalisemaid väljendusvorme. Sõltuvus suhetest, alkohlist, nikotiinist või mängurlusest on üldteada. Järjest tavalisemaks muutub sõltuvuslik kinnistus toidu, võlgade, ületöötamise jm sellise suhtes. Rääkimata seksuaalsusega seonduvast. Aga kaassõltuvusliku iseloomuga on ka liigne kontrollimine, liigkoristamine, perfektsionism, erinevad destruktiivsed sundkäitumised/mõtted, teadvustamise vältimine jne. Eriti moodsad sõltuvused on seotud tehnika arenguga – sõltuvus sms’ide saatmisest/saamisest, internetisõltuvus (mängud, jutotoad), seebiseriaalid jne. Seega kõik see, mis eemaldab meid reaalsusest ja iseendist, luues maailmast vildaka pildi ja/või pakub võimalust distantseeruda oma tõelistest vajadustest. 

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale