Inspire


Kursuse sisu
Õpetajad
Aeg, koht, hind
Mis on NVC?
Osalejate arvamused

Kursuse sisu

"Vägivallata suhtlemine. Elamine hetkes" 02.-04. augustil 2002


Liv ja Kay kirjeldavad oma kursust: 

See workshop on ühendatusest.  Sõnades või sõnatult.  Üks olemisest iseendaga või teistega - avatud südamega. 
See on sellest, kuidas kasutada SÕNU viisil, et meie elu kõigis oma värvides ja vormides tunduks õputu pühitsusena, privileegina.  Tunnetada elu pühadust igal käesoleval hetkel!  Olgu see hetk siis täis rõõmu, vabadusetunnetust ja harmooniat või hoopis pettumust, ärritust ja hirmu. 
Me õpime jätma minevikku selja taha ja leidma kontakti HETKEGA. 
Me keskendume empaatiale ja aususele, mis on NVC* põhialuseks.  Samuti tunnetele ja vajadustele, taasleidmaks teed elujõu ja kõigega üksolemise juurde. 
Vägivallata suhtlemine toimub südame tasandil.  Oskusi, mida selles workshopis arendatakse saab võrdselt kasutada nii isiklikus- kui ka tööelus.

Sellel kursusel me õpime olema hoolikad vaatlejad, vabad hinnangutest ning ära tundma käitumismalle ja olusid, mis meid mõjutavad.  Õpime kuulama iseenda sügavaimaid vajadusi ja märkama sedasama ka teistes; üles leidma ja selgelt väljendama oma soove antud hetkel. 
Kui me keskendume selle välja selgitamisele, millised on mingi käitumismalli taustal olevad vajadused, tunded ja nägemused, selle asemel et hinnata ja hukka mõista, avame ukse meie kommunikatsiooni sügavustesse.  Läbi Tõelise Kuulamise sügavuse – nii iseenda kui teiste – suurendab NVC meie suhtluses austust, tähelepanelikkust ja empaatiatunnet ning võimendab meie loomuomast soovi südamest ANDA. 

Õpetajad kasutavad erinevaid meetodeid teema edasi andmiseks, sealhulgas vabastava hingamise (rebirthing ) tehnikaid, mis võimaldab ühtaegu maandada pingeid ning avardada teadvust ja tunnetust. 
See on nii lihtne, aga ülivõimas positiivsete muudatuste tõukejõud! 
See kursus pakub nii konseptsiooni kui ka töövahendeid, mida sobitatakse iga osaleja reaalse elu situatsioonidega. 

Kursus on ääretult praktiline, informatiivne, liigutav, toetav ja julgustav!

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale