Inspire


Kursusest
Rütmid ja arhetüübid
Õpetajast
Osalemisinfo
Viis Rütmi
Tervendav tants

Kursusest

"Viis Rütmi ja arhetüüpide kaart - teekond sügavale Rütmide olemusse"
Berit Hague (Rootsi)
26.-28. aprillil Tallinnas
inglise keeles, tõlge eesti keelde


Kursus põhineb Gabrielle Roth'i (Viie Rütmi Tantsude meetodi looja) käsitlusel vaadata Viit Rütmi läbi arhetüüpide. Iga rütm on seotud kindlate arhetüüpidega.
Sel aprilli nädalalõpul keskendume esimesele neist, Voolamisele (Flowing).

Arhetüübid on paljutähenduslikud sümbolistlikud rollid ja isiksuseomadused igaühes meist. Olla ema, isa, õpetaja, sõdalane, visionäär või tervendaja… Kui üks või mitu neist omadustest ei ole erinevatel põhjustel saanud meis piisavalt areneda, võime kogeda tasakaalutust või oskamatust hakkama saada teatud olukordadega oma elus.

Kui Gabrielle Viie Rütmi tantse praktiseeris, pani ta tähele, et Rütmid on tegelikult juurdepääsuks palju sügavama õpetuse, eluviisi ja inimeseksolemise juurde. Ta hakkas otsima moodust, kuidas veel selgemalt väljendada ja edasi anda kogu seda mitmekülgsust. Läbi selle otsingu sündiski kaart omavahel seotud arhetüüpidest kõigi viie rütmi kohta. Nüüd on tema arhetüüpide kaart meie käsutuses ning aitab sukelduda sügavale iseendasse oma loomuse varjatud pooluseid avastama.
Gabrielle ütleb: „Rütmid osutusid palju enamaks, kui treening kehale, neist on eelkõige saanud treening minu hingele!“

Sellel kursusel  alustame tööd Gabrielle’i arhetüüpide kaardiga, süüvides põhjalikult selle ideesse ja tarkusesse. Esimene rütm, Voolamine (Flowing) on naiselikkuse ja naiseliku energia erinevate tahkude sümboolne väljendus.  Olenemata sellest, kas sündisime naise või mehena, on meis ikkagi kõik arhetüübid olemas, ka vastassugupoole omad. Nii me siis uurime ja kehastame kõiki võimalikke kogemusi ja varjundeid neist.
Kes on need sümbolistlikud olendid meie sees, kuidas nad ilmuvad meie tantsu ja milliseid aardeid on neil meile pakkuda?

Meie rännak arhetüüpide maagilisse maailma algab reede õhtul, siiski on Sul võimalik valida kahe osalemisvõimaluse vahel – kas 1 või 3 päeva:
Kui Sa ei saa investeerida rohkem kui ühe õhtu, siis tule ikka, sest saad kogemuse Rütmide tantsimisest, esmase arusaamise arhetüüpidest ning maitse sellest, kuidas kogeda neid läbi oma tantsu! Ka annab see õhtu vajaliku ettevalmistuse neile, kes ei ole Viie Rütmi tantsimisega varem kokku puutunud, aga soovivad jätkata nädalalõpukursusel.
Kui Sa soovid läbida kogu kursuse, siis on osalemine kõigil kolmel päeval vajalik, sest reedel teeme algust kõige sellega, millel põhineb ülejäänud nädalalõpp.

On muidugi abiks, kui oled Rütme varem juba tantsinud, aga see ei ole tingimata eelduseks osalemisele.

Mõistmaks paremini Rütmide ja arhetüüpide vahelisi seoseid, vaata kindlasti ka lisainfot selle kohta, kuidas Gabrielle seda teemat tunnetas - vt "Rütmid ja arhetüübid".

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale