Inspire


Kursusest
Õpetajast
Aeg, koht, hind
Raamat
Artiklid

Kursusest

"Aeg elada!"
Kursus elusamast elamisest koos kehalugemise õpetusega
23.-25. oktoobril 2009 Tallinnas
Johan Ekenberg (Rootsi)
Kursus on inglise keeles, tõlge eesti keelde


See EI OLE Johani tuntud kursus "Seks - kiirtee jumala juurde", pigem selle ettevalmistav variant! :) Sest enne, kui oma ja teise inimese seksuaalsust täielikult kogeda-tunnetada, on vaja iseennast "korda teha", täiega ellu ärgata, erksaks-ärksaks muutuda ja veel palju muud! Seda kõike Johan teha aitabki, koos grupi toetuse ja abiga, loomulikult.  
Seekordne kursus sisaldab muuhulgas infot ja praktikat huvitava meetodi "kehalugemine" kohta.

Kehalugemine on Läänemaailma variant Ida käe- ja näolugemisest, ayurveda’st jm.
Inimkeha on hiiglaslik liikuv informatsioonikogum, mida õigesti lugedes saab mitmesugust olulist teavet. Vähem kui 10% suhtlemisest vahendatakse sõnade kaudu! Kui kuulata vaid sõnu, võib kaotada peaaegu kogu loo! Sinu keha on nagu lill, mis annab aednikule teavet oma vajaduste kohta. Õppides tundma ja lugema oma keha sõnumeid, õpid paremini kuulama ja märkama ka oma vajadusi. Kui vajadused on täidetud, siis sinu elu õitseb.
Sama "lugemisoskust" saab muidugi rakendada ka teiste puhul.

Johan Ekenbergi kursus on laiemalt võttes elust, armastusest, suhetest, vajadustest ja rahulolust. Tee iseenda, teise inimese ja igakülgselt naudingutpakkuva lähedussuhteni käib ainult läbi südame - teist võimalust ei ole. Suutmata-oskamata-julgemata oma südant avada kogeme elu ja seda, mis elul on meile pakkuda poolikult, mustvalgena.

Selle seminari eesmärgiks on äratada mõistmist ja usaldust, et tunnete tundmise kaudu on võimalik jõuda sügavama armastuse, naudingu ja müstika tajumiseni. Õpime, kuidas hirmudest ja mitte-piisav-olemise tunnetest loobudes on võimalik saada kontakt iseenda – ja teise inimese - ainukordsuse ja erilisusega.

Kursus annab Sulle praktilise töövahendi, mille abil näha ja kaardistada iseenda panust praeguse eluhetke kujundamises. Kui see on tehtud, siis saab otsustada mida ja kuidas muuta, et elu oleks rohkem rahuldustpakkuv. Elu võib ALATI olla rahuldustpakkuvam! Seega üks osa sellest kursusest on pühendatud oma isikliku, ainukordse elutee leidmisele.

Meil kõigil on varuks piiramatud ressursid, aga me ei oska neid ära kasutada. Tänasel päeval ei pea enamik meist eluspüsimiseks või äraelamiseks võitlema ning see jätab meile aega uurida ja avastada oma olemust. Ainult siis, kui oleme sellest teadlikud ja ühtlasi võtame endile vastutuse oma elu suunamise eest, saame jõuda tõelise hingerahu ja rahuldustundeni.

Vaatame iseenda minevikku ja püüame tervendada neid emotsionaalseid haavu, mis takistavad meid olemast vabad ja vahetud. Tegemist ei ole teraapiaga! See on ”treeninglaager” inimestele, kes soovivad ise olla oma elulaeva kaptenid – ka suhetes ja seksuaalsuhetes.

Mida oodata? 
Johan pakub võrdse intensiivsusega nii teooriat kui praktilisi harjutusi, tööd nii paaris kui väiksemates gruppides, vestlust, tagasisidet ja jagamist. Ta kasutab hingamist (ka vabastava hingamise meetodit), häält ja liikumist. Kõik see on mõjus, hoogne, ühendav ja enamuse ajast ka väga lõbus! 

See, mida täpsemalt teeme ja kuidas, sõltub eelkõige grupist. Seda tööd on võimalik teha väga intiimselt või pealiskaudselt – igaühel on võimalus seda mõjutada. 

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale