Inspire


Kursuse kirjeldus
Õpetajast
Aeg, koht, hind
Kogemus
Kursuse pildid

Kursuse kirjeldus

"Aeg elada!"
Johan Ekenberg (Rootsi)
7.-9. oktoobril 2005 Tallinnas, Dzingli hotelli saalis 
kursus on inglise keeles, tõlkega eesti keelde


Johan Ekenbergi kursus on laiemalt võttes elust, armastusest, suhetest, vajadustest ja rahulolust. Kuigi ühendavaks jooneks nende teemade käsitlemisel on seksuaalsus, ei saa seda kursust nimetada ”tavaliseks” seksiseminariks. Tee iseenda, teise inimese ja naudingutpakkuva seksuaaleluni käib ainult läbi südame - teist võimalust ei ole. Suutmata-oskamata-julgemata oma südant avada kogeme elu ja seda, mis elul on meile pakkuda poolikult, mustvalgena.

Selle seminari eesmärgiks on äratada mõistmist ja usaldust, et tunnete ja tunnetamise kaudu on võimalik jõuda sügavama armastuse, naudingu ja müstika tajumiseni. Õpime, kuidas hirmudest ja mitte-piisav-olemise tunnetest loobudes on võimalik saada kontakt iseenda – ja teise inimese - ainukordsuse ja erilisusega.
Kursus annab Sulle praktilise töövahendi, mille abil näha ja kaardistada iseenda panust praeguse eluhetke kujundamises. Kui see on tehtud, siis saab otsustada mida ja kuidas muuta, et elu oleks rohkem rahuldustpakkuv. Elu võib ALATI olla rahuldustpakkuvam! Seega üks osa sellest kursusest on pühendatud oma isikliku, ainukordse elutee leidmisele.

Meil kõigil on varuks piiramatud ressursid, aga me ei oska neid ära kasutada. Tänasel päeval ei pea enamik meist eluspüsimiseks või äraelamiseks võitlema ning see jätab meile aega uurida ja avastada oma olemust. Ainult siis, kui oleme sellest teadlikud ja ühtlasi võtame endile vastutuse oma elu suunamise eest, saame jõuda  tõelise hingerahu ja rahuldustundeni.

Vaatame iseenda minevikku ja püüame tervendada neid emotsionaalseid haavu, mis takistavad meid olemast vabad ja vahetud. Tegemist ei ole teraapiaga! See on ”treeninglaager” inimestele, kes soovivad ise olla oma elulaeva kaptenid – ka suhetes ja seksuaalsuhetes.

Mida oodata? 
Johan pakub võrdse intensiivsusega nii teooriat kui praktilisi harjutusi, tööd nii paaris kui väiksemates gruppides, vestlust, tagasisidet ja jagamist. Ta kasutab hingamist (ka vabastava hingamise meetodit), häält ja liikumist. Kõik see on mõjus, hoogne, ühendav ja enamuse ajast ka väga lõbus! 
Omaette kõnekas on ka see, mis juhtus ühe eelmisel kursusel osalejaga peale kursust - kliki siia! 

See, missugusel tasandil kursus toimuma hakkab, sõltub grupist. Seda tööd on võimalik teha väga intiimselt või pealiskaudselt – igaühel on võimalus seda mõjutada.  


"Aeg elada" kursusele eelneb 1-päevane kehalugemise kursus 7. oktoobril. Kursused ei ole otseselt temaatiliselt seotud, osalada saab ka kummalgi eraldi. Neile, kes võtavad osa mõlemast kursusest kehtib 3-päeva osalemise soodushind.

Vaata ka Johani eelmise kursuse kirjeldust (mai 2005)

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale