Inspire


Õpetajast
Kursuse kirjeldus
Aeg, koht, hind
Kursuslaste arvamused

Õpetajast

"Uus aeg, uus teadvus, uus inimkond"
Eva Gundberg (Venezuela)
21.-23. septembril 2007 Viimsis, Athena hotellis 
kursus on inglise keeles, tõlge eesti keelde

Eva Gundberg on sündinud ja kasvanud Rootsis, kus ta lõpetas Karolinska Ülikoolis arsti eriala. Venetsueellasest arstiga abielludes kolis ta Sveitsi, kus ta õppis edasi günekoloogiat ja kirurgiat ning kaitses doktorikraadi. Kohe seejärel Venezuelasse kolides keskendus Eva peamiselt günekoloogiale ja sünnitusabile. Eva oli arvamusel, et parem arusaamine sellest valdkonnast aitab tal mõista oma uut kodumaad ja selle vastuolulist rahvast. Eval endal on 6 last ja 15 lapselast.

Lisaks oma tööle arstina on Evat juba üle 30 aasta huvitanud humanistlik psühholoogia, ta  on olnud seotud erinevate teraapiagruppidega, õppides psühhoanalüüsi, gestaltteraapiat, bioenergeetikat, bioenergeetilist tantsu, rolfingut, vabastavt hingamist ja EMF Tasakaalustamise Tehnikat, milles ta on rahvusvaheline meister. Hingamispraktikad, EMF, energiatöö ja kvantfüüsika ongi Eva peamised huvialad praegu, mis mõjutavd nii tema tööd kui maailmanägemist.

Eva isiklik kogemus emana ja arstina on teinud temast Venezuealas pioneeri loomuliku sünnituse alal, millest ta on kirjutanud ka raamatu ”The Pleasure of Birth”. Selles rõhutab ta emotsioonide tähtsust sünnil ja sünnijärgsel ajal ning kui oluline on see, et sünnihetkel vastuvõetud otsused oleksid elujaatavad ja -toetavad. 
Eva on välja õpetanud suure hulga arste ja ämmaemandaid nii Venezuealas, Rootsis, Montrealis, San Fransiscos, San Diegos. Tänu oma vankumatule usule sünnieelse psühholoogia tähtsusest, mis tema arvates on vägivallata ühiskonnale alus, on Eva alates 1998 aastast ANEP’i (Rahvuslik Prenataalse Hariduse Organisatsioon) president Venezuelas ja APPAH’i (Prenataalse ja Perinataalse Psühholoogia ning Tervise Ühing) konsultant ja liige alates 1985 aastast.

Tallinna kursusel siiski sünniteemasid ei käsitleta, need on küll kindlasti taustal olemas, kuivõrd puudutavad igaüht meist, kuid peatähelepanu on millelgi palju üldisemal (vt. Kursuse kirjeldus).  

Vabastavat hingamist on Eva õppinud Maria Luisa Becerra ja Patrice Ellequaini juhendamisel nii Venezuelas kui Pariisis ning Connecticutis ühe tunnustatuima selle ala õpetaja - Bob Mandeli käe all, mil ta omandas ka Leadership (juhi-) tasandi. Ta on õppinud ka holotroopset hingamist. Eva on vabastava hingamise emaks nimetatud Sondra Ray hea sõber ja kaastöötaja, nad on üheskoos teinud mitmeid üritusi ja Eva on isegi kirjutanud eessõna ühele Sondra raamatutest.

Praegu juhendab Eval Caracases ka oma vabastava hingamise gruppe. Eva ütleb enda kohta: ”Ma ei usu inimese loodud religiooni, aga usun sügavalt jumalasse. Ma ei usu aega ja surma ja ma töötan pühendunult oma ego kallal, et tuua siia maailma ja inimesteni nii palju armastust kui võimalik, et tekitada muutus siin ja praegu. Uued avastused kvantfüüsika ja elektromagnetväljade valdkonnas avavad meile täiesti uued perspektiivid mõistmaks maailma ja selle seaduspärasusi. Kõik see sobib hästi kokku sellega, kuidas vabastava hingamise vaatenurgast reaalsusust mõistetakse”.

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale