Inspire


Lühidalt
Õpetajast
Kursuse kirjeldus
Osalemisinfo
Kaassõltuvusest
Soovitatav kirjandus

Lühidalt

Tule koomast välja! Kaassõltuvusest vabaks.
David Parker (Inglismaa)
19.-21. augustil 2011
Sakus, Männiku külas
inglise keeles, tõlge eesti keelde


DAVID PARKER (Inglismaa) ja tema järjekordne kursus WAKE UP! (Ärka!) –sarjast on jõudmas Eestisse, et pakkuda värskeid ja innustavaid lahendusi terviklikumaks eluks. On aeg ärgata!

David on Eestis käinud alates 2004 aastast, teinud siin hulga seminare ja tundub, et tal on ikka veel midagi meile öelda. Veel enam, näib, et tema sõnumit kuulatakse järjest innukamalt, sest lõpuks ometi hakkab ka eestlaste teadvusesse jõudma arusaam sõltuvustemaatika keerukusest ja mitmetahulisusest. Ka sellest, et enda ja oma lähedaste aitamiseks ei piisa ainult tahtejõust, vaja on mõista selle probleemi tekkepõhjuseid. 

SELGITUSEKS:
mõiste ”kaassõltuvus” hõlmab moodsas maailmas kõige erinevamaid ja eriskummalisemaid väljendusvorme. Sõltuvus suhetest, alkohlist, nikotiinist või mängurlusest on üldteada. Järjest tavalisemaks muutub sõltuvuslik kinnistus toidu, võlgade, ületöötamise jm sellise suhtes. Rääkimata seksuaalsusega seonduvast. Aga kaassõltuvusliku iseloomuga on ka liigne kontrollimine, liigkoristamine, perfektsionism, erinevad destruktiivsed sundkäitumised/mõtted, teadvustamise vältimine jne. Eriti moodsad sõltuvused on seotud tehnika arenguga – sõltuvus sms’ide saatmisest/saamisest, internetisõltuvus (mängud, jutotoad), seebiseriaalid jne. Seega kõik see, mis eemaldab meid reaalsusest ja iseendist, luues maailmast vildaka pildi ja/või pakub võimalust distantseeruda oma tõelistest vajadustest. 

Selle kursuse ALATEEMA on
"Ei kaassõltuvusele! Sõltuvast isiksusest tervete suheteni".

 
     
 
Üles Tagasi toimunud kursuste lehele
Trükitav
versioon
Liitu Inspire
mailinglistiga
Soovita lehekülge
tuttavale